reklam
» » İslamiada: 14-cü günün TƏQVİMİ

reklam

İslamiada: 14-cü günün TƏQVİMİ

Bakı-2017 IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının 14-cü gününə start verilir.

Modern.az-ın məlumatına görə, 3X3 basketbol turnirində Azərbaycanın qadınlardan ibarət komandası ¼ finalda İndoneziya ilə qarşılaşacaq. Kişi basketbolçulardan ibarət millimiz isə finala çıxmaq uğrunda mübarizə aparacaq.

10:00 – 10:30
Qadınlar komanda – 1/4 final (Türkiyə – Əlcəzair)
10:30 – 11:00
Qadınlar komanda – 1/4 final (Azərbaycan – İndoneziya)
11:00 – 11:30
Kişilər komanda – 1/4 final (Qətər – Səudiyyə Ərəbistanı)
11:30 – 12:00
Kişilər komanda – 1/4 final (Türkmənistan – Mali)
14:00 – 14:30
Qadınlar komanda – 1-ci yarımfinal
14:30 – 15:00
Qadınlar komanda – 2-ci yarımfinal
15:00 – 15:30
Kişilər komanda – 1-ci yarımfinal
15:30 – 16:00
Kişilər komanda – 2-ci yarımfinal
18:00 – 18:30
Qadınlar komanda – bürünc medal uğrunda oyun
18:30 – 19:00
Kişilər komanda – bürünc medal uğrunda oyun
19:30 – 20:00
Qadınlar komanda – qızıl medal uğrunda oyun
20:30 – 21:00
Kişilər komanda – qızıl medal uğrunda oyun

***

Suya tullanma yarışının son günündə Azərbaycanı Olqa Bıkovskaya, kişilərin mübarizəsində isə Artyom Danilov – Dmitri Sorokin cütlüyü təmsil edəcək.

10:00 – 10:27
Qadınlar 3 m tramplin – seçmə mərhələ
17:00 – 18:30
Qadınlar 3 m tramplin – final

Kişilər 10 m platforma sinxron final

Kişilər 10 m platforma sinxron – medal mərasimi

***

Futbol turnirində millimiz həlledici görüşdə Omanla qarşılaşacaq.
14:00 – 16:00
Kişilər komanda – bürünc medal uğrunda oyun (Əlcəzair – Kamerun)
21:00 – 23:40
Kişilər komanda – qızıl medal uğrunda oyun (Azərbaycan – Oman)

***
Kişilərdən ibarət stolüstü tennis komandamız yarımfinalda Türkiyə, qadınlardan ibarət yığmamız isə Pakistanla münasibətlərə aydınlıq gətirəcək.
10:00 – 15:00
Kişilər komanda – yarımfinallar

Qadınlar komanda – yarımfinallar
16:30 – 21:30
Kişilər komanda – final

Qadınlar komanda – final
X X X
Tennis turniri davam edəcək.
10:00 – 19:00
Kişilər fərdi – yarımfinallar

Qadınlar fərdi – yarımfinallar

Kişilər cütlər – finallar

Kişilər cütlər – medal mərasimi

Qadınlar cütlər – finallar

***

Voleybol millimiz finalda İran yığması ilə qarşılaşacaq.
17:00 – 19:30
Kişilər komanda – bürünc medal uğrunda oyun (Türkiyə – Əlcəzair)
19:30 – 22:00
Kişilər komanda – qızıl medal uğrunda oyun (İran – Azərbaycan)

***
Bu gün qadın güləşçilər tatami üzərinə çıxacaqlar. Azərbaycanı Mariya Stadnik (48 kq), Leyla Qurbanova (53 kq), Nataliya Sinişin (55 kq), Alyona Kolesnik (58 kq), Tatyana Omelçenko (60 kq), Elmira Qəmbərova (63 kq), Elis Manolova (69 kq) və Səbirə Əliyeva (75 kq) təmsil edəcəklər.
10:00 – 13:00
Qadınlar 48 kq

Qadınlar 53 kq

Qadınlar 55 kq

Qadınlar 58 kq

Qadınlar 60 kq

Qadınlar 63 kq

Qadınlar 69 kq

Qadınlar 75 kq
18:00 – 21:30
Qadınlar 48 kq

Qadınlar 53 kq

Qadınlar 55 kq

Qadınlar 58 kq

Qadınlar 60 kq

Qadınlar 63 kq

Qadınlar 69 kq

Qadınlar 75 kq

***

Uşu yarışı yarımfinal mərhələsi ilə davam edəcək. 6 idmançımız – Avropa çempionu Orxan Hətəmov (48 kq), üçqat Avropa çempionu Elçin Eminov (56 kq), III İslam Həmrəyliyi Oyunlarının gümüş mükafatçısı Ruslan Pirəliyev (60 kq), Bayram Şəmmədov (65 kq), Vüqar Kərəmov (70 kq) və Pərviz Abdullayev (75 kq) finala çıxmağa çalışacaqlar.
19:00 – 21:19
Kişilər 48 kq

Kişilər 52 kq

Kişilər 56 kq

Kişilər 60 kq

Kişilər 65 kq

Kişilər 70 kq

Kişilər 75 kq

***

Zorxanada qaliblər müəyyənləşəcək.
10:00 – 14:26
Kişilər – səngi

Kişilər – milbazi

Kişilər – çərxi-tiz
18:00 – 21:50
Kişilər – kəbbadə

Kişilər – milsəngin

Kişilər – çərxi-çəməni

Qeyd edək ki, Bakı-2017 IV İslam Həmrəyliyi Oyunları mayın 22-dək davam edəcək. Yarışlar Azərbaycan paytaxtının 16 idman obyektində 21 idman növü üzrə keçirilir



Paylaş:


Müəllif : Tarix:
21-05-2017, 11:14
  
loading...